Форумы Серверы Суспільство
Игры Серверы VBIOS General Soft & Hard Увлечения А поговорить... Культура Полезная информация Межигір'я Чат

Пользователь Сообщение: Цього вечора свята: Старий Новий рік, Маланка та Василя        (Тема#7417)
Ленка 
капитан
С нами с 30.06.05
Посты: 652
13.01.06 12:03 Ukraine #117362
Спрадавна вечір на Василя, який ще називають Щедрим, був найвеселішим у році. Підлітки ходили з щедрівками та вінчуваннями. А молоді дівчата ворожили на майбутню долю. В ніч на Старий Новий рік люди намагалися завбачувати і прикмети. Наші предки вірили - якщо падає м'який сніг, - на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим. А яким буде день на Василя – таким буде й цілий рік. І прошу не вірити лише в одну прикмету - у п'ятницю, 13-те.
Принаймні, ця прикмета на новий рік, навіть, якщо він і Старий не повинна справджуватися. Врешті, ми самі будівничі своєї долі, проведіть п"ятий рік ще раз сьогодні, як найкраще.
Ленка 
капитан
С нами с 30.06.05
Посты: 652
13.01.06 12:10 [Re: Ленка] Ukraine #117363
Якщо на Святвечір готували Багату кутю, то на Меланки (13 січня), день який передує Василю, або ж Новому року - Щедру, яку заправляли смальцем. Саме тому цей вечір і називається Щедрим.
До вечері, як і на Святвечір сідає вся родина. Дуже важливо, щоб одяг цього дня був ретельно випраний та чистий.
Після вечері треба обов'язково зайти до сусідів та попросити один в одного пробачення за можливу вину одного перед одним, аби Новий рік зустріти в мирі та злагоді.
Дівчатам дозволялося щедрувати лише під вікнами будинків і то лише до закінчення Щедрого вечора, тобто до опівночі.
На особливу увагу заслуговують дівочі гадання. Популярним було таке: перед сном клали під подушку гребінець, при цьому примовляючи: "Суджений мій ряджений, розчеши мені голову! "Той хто у ві сні буде чесати голову, той і буде судженим.
Якщо вийти на подвір'я опівночі то можна почути, за народною уявою, як Новий рік проганяє старий.
В перший день Нового року найбільш поширеним був, та і зараз залишається, обряд засівання.
Засівали здебільшого діти, причому найщедріше одаровували тих хто прийшов до оселі першим.
Існували й цілі засівальницькі ватаги. В такому випадку цей обряд перетворювався на справжню виставу, де головними дійовими особами були Василь, Меланка, циган та коза.

Щедрик, щедрик, щедрівочка......:)
Arafat 
VBIOS.com
Arafat
: Правый берег.
С нами с 10.01.01
Посты: 11285
13.01.06 22:21 [Re: Ленка] #117364
Ну, за традиции !

(и немедленно выпил)
Icon Legend Права Настройки темы
Распечатать тему


626 Просмотры
Реклама
772 сейчас в онлайне
0 пользователей () и 0 скрытых, а также 772 гостей сейчас онлайн.
VBIOS Version 3.0 FINAL | ©1999-2024
Execution time: 0.075 seconds.   Total Queries: 29   Zlib сжатие вкл.
All times are (GMT+3). Current time is 07:24
Top