«До складу такого дивізіону входить 19 спецмашин
(по шість пускових, транспортно-заряджаючих та транспортних машин й один рухомий командний пункт РКП-360),
а його озброєння складається з 72 крилатих ракет Р-360», – йдеться у повідомленні.
ATACMS є окремим сімейством подібних за зовнішнім виглядом ракет із приблизним діаметром 610 міліметрів (24 дюйми) та 4 метри завдовжки (13 футів), що станом на 2007 рік вже мало такі різновиди ракет, як Block I, Block IA, Block IA QRU та Block IA Unitary PIP (англ. Predicted impact point, з унітарною бойовою частиною та можливістю прогнозування точки ураження).
Кожна ракета запакована до пускової капсули, зовні ідентичної до капсул типу MFOM. В одній капсулі знаходиться одна ракета. Її запуск відбувається з пускових установок сімейства MLRS: M270 та M142.
Ракети ATACMS різних модифікацій утворюють сімейство AFOM (англ. ATACMS family of munitions). Разом із сімействами озброєнь MFOM та PrSM вони є боєприпасами для систем M142 та M270. Розвиток цих серій боєприпасів здійснюється в рамках проєкту PFRMS (Precision Fires Rocket & Missile Systems Project) під егідою департаменту PEO MS — USAASC (Program Executive Office Missiles and Space Organization — U.S. Army Acquisition Support Center) американської армії.
Основною відмінністю ракет різних модифікацій є маса бойової частини, її тип та система наведення.
Аби завадити контрбатарейним РЛС точно визначати координати пускової установки, ракета може рухатись за квазібалістичною траєкторією. Однак в такому випадку скорочується максимальна відстань до цілі.
Попри те, що ракети Block IA мають меншу бойову частину в порівнянні з Block I (275 проти 950 бойових елементів) за рахунок вищої точності їм вдалось зберегти ефективність ураження на рівні попередньої моделі.
Отредактировано Replicator 19.11.24 15:40. Причина редактирования: Причина не указана.
Storm Shadow / SCALP EG — франко-британська авіаційна крилата ракета класу «повітря—поверхня». Призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, добре захищених засобами протиповітряної оборони. Може використовуватися в будь-який час доби, за складних метеоумов та при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії. Розробка ракети почалася компанією MBDA 1995 року на основі французької КР Apache на замовлення військових відомств Франції та Великої Британії. Перші успішні випробування відбулися у грудні 2000-го. Ракета була введена в експлуатацію в 2003-му британськими військово-повітряними силами.
Французький та британські варіанти ракети в цілому ідентичні, відмінності полягають лише в програмному забезпеченні та літаках — носіях ракет. На основі SCALP EG були розроблені Black Shaheen та MdCN. Перша із них — експортна модифікація, створена на замовлення ОАЕ, а інша — призначена для експлуатації на фрегатах типу FREMM та підводних човнах.